Obsah

Ohlédnutí za 67. seminářem bojových umění na Mírově


 

Dne 25. února 2017 se uskutečnil již 67. seminář bojových umění na Mírově, který pořádal olomoucký oddíl Ju-Jitsu, ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR, věznice Mírov a Vojenskou policii Armády ČR. Účast 19 cvičenců. 

Dopolední blok byl zaměřený na zvládnutí základních technik Ju-Jitsu a jejich aplikaci v Renraku-waza a Bogyo-waza. Instruktoři: sensei Pavel Valenta, Jiří Gryc a Jiří Pospíšil předávali své zkušenosti a znalosti cvičencům.

Hanshi Ladislav Petráš zkoušel cvičence Ludmilu Salajkovou a Tomáše Pluskala na 5.kyu JJ, Lukáše Zdražila na 1.kyu JJ. Všechny zkoušky byly úspěšné! Blahopřejeme.

Odpolední blok vedl sensei Jiří Petříček. Obsah výuky: seminář zaměřený na zvládnutí základních znalostí a dovedností sebeobrany a střetného boje, aplikace technik Ju-Jitsu a jejich zvládnutí pro služební zákroky příslušníků VS ČR, P ČR a Vojenské policie AČR. První část byla zaměřena na znehybnění pachatele na zemi a mimopostojový boj. Následovalo cvičení s použitím slzotvorného prostředku (kasru). Závěr patřil Red Mannovi (sensei Jiří Pospíšil se do něj nasoukal). Trénink s využitím Red Man - Instruktor ochranný oblek, který je ideální pomůckou pro instruktory a cvičence výcviku sebeobrany a boje na krátkou vzdálenost. Charakteristické pro tento výrobek jsou vlastnosti jako nízká váha, dobrá mobilita, absolutní pohodlí, vysoký stupeň ochrany a absorpce úderu. Díky maximalistickému provedení ochrany těla jste schopni v tomto obleku bez jakékoliv újmy na zdraví absolvovat plnokontaktní tréninkové tempo. Bylo zajímavé sledovat některé útočníky a pozorovat jejich taktiku, kterou pro boj zvolili. „Maskot“ opět nezklamal.

Red Mann vše ustál a zdrav zůstal.

Poděkování všem, kteří se zúčastnili velmi pěkného a zdařilého semináře a v květnu na Mírově opět nashledanou.

 

/LP/Autor: LP      Datum: 06.03.2017      Počet přečtení: 1423
Zapatí