Obsah

PF 2018 - Čínský horoskop na rok 2018 – rok zemského Psa


 

Rok zemského Psa podle čínského kalendáře začíná dne 16. února 2018 a končí 4. února 2019. Těšit se tak můžeme na dvanáct měsíců, jejichž symbolem bude spravedlnost a vědění. A to jak osobní, tak i společenské. Dařit se bude nejenom jedincům, ale také celé lidské společnosti.

Čínský horoskop na rok 2018 bude ve znamení všeobecného zájmu, dobra a odvahy. Podle čínské astrologie a znamení zemského Psa se naučíme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Bezpráví, lidská hloupost a bezohlednost nám přestanou být lhostejné a začneme se více zajímat o osudy druhých. Rok zemského Psa také slibuje zlepšení sociálních, ekonomických i kulturních poměrů. 

Hlavním tématem se v roce 2018 stane etické zacházení a štědrost. Lidé by podle čínské astrologie měli dojít uvědomění a dřívější zlé tendence nahrazovat dobrými skutky, statečnými činy a šlechetným jednáním.

V roce 2018 se bude dařit všem lidem, kteří si rozumí se znamením Psa. Nejvíce kompatibilním a harmonickým znamením, které náleží ke Psovi, je Kůň, Zajíc, Tygr a samozřejmě jiný Pes. Ani jiná znamení nepřijdou zkrátka, jen to bude chtít v některých případech více kompromismu, přemýšlení, uvážlivost a smíření.

Řeč je hlavně o znamení Drak a Kohout, které bývá se Psem podle čínské astrologie často ve sváru. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že se během roku budou učit hledat společnou cestu a řeč, až nakonec dojdou kýženého smíření.

Podle čínského horoskopu jsou zrozenci ve znamení Psa (čínsky Gou) věrni, loajální a oddaní lidé. Pes má často problém najít spřízněnou duši. Jakmile se s ní shledá, dělá ale vše proto, aby s ním jeho protějšek byl šťastným a zůstal s ním co nejdéle. Velmi oddaný je Pes i jako přítel. Umí naslouchat, rád podá pomocnou ruku a jeho přátelé ho často vnímají jako vrbu. Zkrátka jako člověka, kterému se chtějí svěřovat.

Na jednu stranu mají tedy zrozenci ve znamení Psa ve vínku dar naslouchat. Horší je to ale s vyprávěním a jejich vlastní komunikací. V běžném životě se tito lidé příliš neprojevují, často se drží stranou a své názory si mnohdy nechávají pro sebe, přestože stojí za zveřejnění.

Čínské znamení Psa je také velmi citlivé, někdy až přecitlivělé či plaché. V běžném životě za sebe Pes nechává rozhodovat city. Na druhou stranu by někdy zvýšená racionalita neškodila. Mezi negativní vlastnosti Psů patří tvrdohlavost, domýšlivost a přílišná vznětlivost.

V práci bývají Psi oblíbení, neboť pokud je zaměstnání naplňuje, dávají mu 100% své energie. Každodenní elán, nadšení a zápal pro práci pro ně nejsou planá slova, ale denní realita Pro svou horlivost se ale někdy stávají trnem v oku kolegů, kteří jejich dokonalost nelibě nesou.

V životě si Pes nejvíce rozumí s Koněm, Tygrem, Zajícem nebo s jiným Psem. Vyhýbat by se naopak měl Drakům a Kohoutům.

Čínská astrologie popisuje zemského Psa jako disciplinovaného, systematického a racionálního člověka, jehož elementem je Země. Zrozenci ve znamení zemského Psa jsou rozeni diplomaté, pro něž není konflikt překážkou. V životě si umí poradit, jsou rozhodní, bystří, inteligentní a sebejistí.

Roky Psa:

1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030, 2042 …

Rady pro rok zemského psa - Feng Shui

Čínská astrologie v sobě snoubí mnohá znamení a symboly. Začleněním Feng Shui do života můžete zvýšit prosperitu, bohatství, štěstí i úspěch v nadcházejícím roce zemského Psa

 

Čínské jméno: Gou

Šťastná čísla: 7, 10 a 11

Nejlepší roční období: podzim

Barva: všechna odstíny modré barvy

Element: kov

Drahokam: diamant

Nejvíc vhodné znamení: Pes, Kůň, Tygr, Zajíc

Nejméně vhodné znamení: Drak, Kohout

 

Pozitiva Psů: věrnost, loajálnost, poctivost, oddanost, empatie, velkorysost, síla, obětavost, otevřenost.

Negativa Psů: uzavřenost, nejistota, občasné sklony k agresivitě a aroganci, náladovost.

 

A zpět k realitě!!!

 

Čas běží rychle a nezadržitelně jako voda v potoce a máme tu rok 2018.

 

Dovoluji si zdvořile poděkovat všem členům a členkám JJ ČR, všem příznivcům za jejich činnost a podporu v uplynulém roce. Přeji v letošním roce mnoho životní spokojenosti, pohodu a klid u rodinného krbu, spoustu práce a pevné zdraví.

 

S jeho počátkem se přiblížila povinnost, která z členství v JJ ČR vyplývá, a to je zaplacení členských příspěvků: 500,-/člen/rok.

 

Platbu proveďte řádně a včas (leden 2018)

 

Platbu proveďte řádně a včas na účet vedený u České spořitelny číslo:142170339/0800, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno, rok narození a název Vašeho oddílu.

 

 

Ladislav PetrášAutor: Ladislav Petráš      Datum: 03.01.2018      Počet přečtení: 1083
Zapatí