Obsah

Mezinárodní seminář Ju-Jitsu v Německu


 

V dojo Jürgena Scherchera v Aalen-Ebnat se uskutečnil ve dnech 22. až 24. září 2017 mezinárodní seminář bojových umění pod záštitou International Budo Akademie Martial Arts – IBAMA. 

Mezinárodní seminář se konal při příležitosti životního jubilea Jürgena Scherchera – 60 let a 45 let na tatami, při takto významné příležitosti, obdržel Hanshi Jürgen Schercher 9. Dan IBAMA – BLAHOPŘEJEME!

V pátek proběhly žákovské zkoušky na 5. Kyu Bo-Jitsu a 4. Kyu Ju-Jitsu. V sobotu se cvičilo ve dvou skupináchna tatami celý den pod vedením Hanshi Güntra Biegerta , Hanshi Jügena Scherchera, Hanshi Ladislava Petráše, Hanshi Michaela Schumachera a dalších mistrů. Večer byla malá společenská oslava. V neděli o půl desáté opět nástup na tatami a cvičení zaměřené především na Hanbo-Jitsu.

Sensei Jiří Pospíšil úspěšně složil zkoušku na III. Dan IBAMA před zkušební komisí velmistrů: Jürgen Schercher 9. Dan, Günter Biegert 9. Dan a Ladislav Petráš 8. Dan - BLAHOPŘEJEME!

Není velkých či malých zkoušek a v žádném případě to není hra pro diváky … Kdo skládal zkoušku před mezinárodní komisí, složenou z fundovaných odborníků, to zajisté potvrdí. Řada let náročného a poctivého cvičení, příprava pod vedením zkušených trenérů se nedá ošidit.

Nikdy nevíme, co je vítězství a co je porážka. Darem života je každodenní zjištění, že svět je krásný i bez „bojů“ a bez neustálého dokazování lidí, jak moc jsou „výjimeční“. „Jemná cesta“ japonského bojového umění Ju-Jitsu je pro některé cvičence skutečně „vlídná“, pro jiný těžký životní „úděl“.

Pochopit podstatu nejvyšší harmonie vesmíru a svou nedokonalost je jeden z nejtěžších úkolů „bojovníka“, cvičence.

Kdyby každý člověk viděl v tom, co vykonává „zázrak“, svět by byl útulnější a laskavější. Těšit se z každodenního pohybu „mysli a těla“ a z objevů nových rozměrů života je dnes pracný úkol, pro někoho nesplnitelný. Vždyť jsme pořad „unaveni“ a „otráveni“ lidmi nebo sami sebou…

Cvičení Ju-Jitsu se nám může stát cestou…nezapomeňte, že i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem…

LP

 Autor: Ladislav Petráš      Datum: 29.09.2017      Počet přečtení: 1183
Zapatí