Obsah

Hanshi Ladislav Petráš


 

Dne 28. října 2017 se uskutečnil velký mezinárodní seminář bojových umění v Německu – Mnichov, Sauerlach. Hlavním pořadatelem byl International All Martial Arts Federation spolu s Yoshinkai International Ryu, Sankaku Ryu Ju-Jitsu. 

Jedním z vyučujících byl také Hanshi Ladislav Petráš, který se ocitl ve společnosti mnoha zvučných jmen a nositelů 10., 9., 8. a nižších mistrovských stupňů DAN, například Rainer Grytt 10. Dan Yoshinkan Ryu prezident Německého svazu, Viktor Dimitrov 10. Dan Combat Sambo z Ruska, Andrew Walner 9. Dan WJJKO z Kanady, Daniel Glowicki 9. Dan Aiki-jutsu z Polska, Harald Heinz 8. Dan Tai-jutsu z Německa, Antonino Marchese 8. Dan Karate z Německa a další, které máte možnost vidět na foto ze semináře.

Více než jedna stovka účastníků cvičila na třech tatami celou sobotu a večer byl velký Jubilejní Gala večer při příležitosti udělování ocenění „Golden Dragon“ Zlatý drak. Bylo vyrobeno celkem 100 ks tohoto ocenění, jsou číslovaná a ke každému je i certifikát. Co dva roky se udělí 10 ks ocenění.

Hanshi Ladislav Petráš má se svým cvičením Ju-Jitsu velké uznání v Evropě, o čemž svědčí, že dostal ocenění Golden Dragon č. 1, další ocenění viz výše jmenovaných, můžete vidět na fotografiích.

A aby toho nebylo málo Hanshi Ladislav Petráš obdržel 9. Dan Ju-Jitsu za své více než 51 let strávených na tatami.

Ve své krátké řeči, kterou Hanshi měl, řekl:

Nikdy nevíme, co je vítězství a co je porážka. Darem života je každodenní zjištění, že svět je krásný i bez „bojů“ a bez neustálého dokazování lidí, jak moc jsou „výjimeční“. „Jemná cesta“ japonských bojových umění Ju-Jitsu, judo, aikido, aikijutsu je pro některé cvičence skutečně „vlídná“, pro jiný těžký životní „úděl“.

Pochopit podstatu nejvyšší harmonie vesmíru a svou nedokonalost je jeden z nejtěžších úkolů „bojovníka“, cvičence.

Cvičení Ju-Jitsu se nám může stát cestou na celý život…nezapomeňte, proto mějme stále na paměti, že i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem…

Zmínil se o svých začátcích a poděkoval, že měl možnost se setkat s soke Tanakou, soke Franz Straussem, soke Vlado Schmidtem, kancho Gaicomo Spartaco Bertoletti, Hanshi Robert Clark a mnoho, mnoho dalších.

Ocenění není jen pro něho, ale patří také mnoha dalším osobám, které jsou mu v životě nápomocni.

Také se musím zmínit, že Hanshi Ladislav Petráš, byl 18. února 2017 uveden do síně slávy World Ju-Jitsu – The World Sport All Jujitsu Confederatin, HALL OF FAME In honor and celebration of a memorable carrier in Martial Arts and Budo (International President Dr. Paul Hoglund /Švédsko/, Dr. G. Spartaco Bertoletti – 1 International Vice President /Itálie/).

Je nám velkou ctí, že můžeme být jemu nablízku a cvičit pod jeho vedením.

 

Jiří Pospíšil

3. DAN JJAutor: Jiří Pospíšil      Datum: 20.11.2017      Počet přečtení: 2596
Zapatí