Obsah

72. mezinárodní seminář Mírov


 

Mezinárodní seminář Ju-Jitsu a bojových umění na Mírově, pořadatel olomoucký oddíl Ju-Jitsu SAKURA, se uskutečnil 26. května 2018 a zdárně proběhl. Kdo se ho zúčastnil (47 účastníků), to zajisté potvrdí a určitě nelitují čas strávený v tělocvičně. 

Po dlouhé době do České republiky přijel Shihan Antonino Marchese 8. Dan IAMAF - Soke YAWARA-GOSHIN-RYU KARATE, technický ředitel International All Martial Arts Federation a Carolin Mantel president IAMAF. Společně učil Hanshi Ladislav Petráš 9. Dan IAMAF, sensei Pavel Valenta 4. Dan WJJKO, sensei Jiří Pospíšil 3. Dan IBAMA a sensei Petr Matoušek URS.

UniversálníRozvojovýSystém je moderní koncept práce s tělem a vědomím. Stojí na základě universálních biomechanických principů. Fyzickou formu a cvičení včetně simulací čerpá z původních tradičních vzdělávacích systémů, vnitřních stylů rozvinutých v Číně, tradičního zápasu bez omezení a včetně úderů, Ruského stylu neozbrojeného boje - SYSTEMA. Cílem cvičení není pouze psychická a fyzická průprava a řešení konfliktních situací. Cílem je přivést cvičence do stavu absence iluze o sobě samém.

Seminář byl zaměřený na položení základů sebedůvěry, dále na rozšíření pevného základu možností a schopností cvičenců, a toto cvičit a zlepšovat pod odborným vedením mistrů. Cvičenci měli propocená Gi, trika a spokojený výraz v obličeji. Vše zdokumentoval známý olomoucký fotograf Daniel Schulz. http://fotoschulz.cz/

Cvičenci se nedělili na profesionály a amatéry, ale na pokročilé a začátečníky (chcete-li mistry a žáky). Opravdové cvičení je takové, které závisí na charakteru člověka a ve své kvalitě je přímo úměrné hloubce jeho vztahu a přístupu ke cvičení – bez ohledu na tom, zda jde o profesionála či amatéra, mistra nebo žáka.

Sobotní cvičební maraton zakončilo předání certifikátů žákovských stupňů technické vyspělosti – 5. Kyu WJJKO, členů olomouckého oddílu Sakura, kteří minulý týden ve svém domácím dojo úspěšně vykonali zkoušku. Blahopřejeme. (Zdenek Rajnoch, Lukáš Faltýnek, Anna Paločková, Teraza Pašková, Vojtěch Groot a Tobiáš Pojsl).

Není velkých či malých zkoušek. Kdo skládal zkoušku před Hanshi Ladislavem Petrášem, to zajisté potvrdí. Náročné a poctivé cvičení, příprava pod vedením zkušených trenérů se nedá ošidit. Hanshi toho odpustí jen velice málo …

Na závěr společné posezení v restauraci U Brusů v Mohelnici bylo jen pomyslnou třešničkou na dort.

Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili, či jinak přispěli ke zdárnému průběhu semináře.

/LP/

 

skupina_1.jpgAutor: LP      Datum: 30.05.2018      Počet přečtení: 920
Zapatí