Obsah

68. seminář bojových umění na Mírově s Red Mannem


 

Dne 3. června 2017 se uskutečnil na Mírově seminář bojových umění, který pořádal olomoucký oddíl Ju-Jitsu Sakura Olomouc, ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a Mírov, Vojenskou policii AČR. 

Dopolední blok, včetně rozcvičky, vedl hanshi Ladislav Petráš - jeho předvádění technik malých pák a následný přechod do transportních technik, nenechal nikoho z přítomných na pochybnostech o jejich účinnosti. Příslušníci vězeňské služby a Policie musí znát nezbytné minimum těchto technik pro služební zákroky.

Sensei Pavel Valenta předvedl různé formy úhybů, vstup do techniky Ju-Jitsu a různá zakončení.

Odpolední blok vedl sensei Jiří Petříček – VP AČR. Obsah výuky: seminář zaměřený na zvládnutí základních znalostí a dovedností sebeobrany a střetného boje, aplikace technik Ju-Jitsu a jejich zvládnutí pro služební zákroky příslušníků VS ČR, P ČR a Vojenské policie AČR. První část byla zaměřena na znehybnění pachatele na zemi a mimopostojový boj. Následovalo cvičení s použitím ochranného obleku Red Mann. Semináře se zúčastnili členové oddílu Krav maga od pana Miloše Tupého z Brna, kteří měli možnost si to poprvé vyzkoušet a to z obou stran – jako obránce i útočník. Trénink s využitím Red Man - Instruktor ochranný oblek, který je ideální pomůckou pro instruktory a cvičence výcviku sebeobrany a boje na krátkou vzdálenost. Charakteristické pro tento výrobek jsou vlastnosti jako nízká váha, dobrá mobilita, absolutní pohodlí, vysoký stupeň ochrany a absorpce úderu. Díky maximalistickému provedení ochrany těla jste schopni v tomto obleku bez jakékoliv újmy na zdraví absolvovat plnokontaktní tréninkové tempo.

Oddílový psycholog Mgr. Leoš Zatloukal, PhD. Měl s sebou na semináři své chlapce, které rovněž statečně vyrazili bojovat proti Red Mannu.

Bylo zajímavé sledovat některé útočníky a pozorovat jejich taktiku, kterou pro boj zvolili.

Red Mann vše přežil ve zdraví.

Poděkování všem, kteří se zúčastnili velmi pěkného a zdařilého semináře a na podzim na Mírově opět nashledanou.

/LP/

 Autor: LP      Datum: 18.06.2017      Počet přečtení: 1128
Zapatí